Wyróżnienie dla dra Bartosza Hamankiewicza w XII edycji konkursu „Innowator Mazowsza”

Sześciu laureatów i siedem wyróżnień to wyniki tegorocznej XII już edycji konkursu „Innowator Mazowsza”. Niewątpliwie tematyka większości zwycięskich prac w dużym stopniu odzwierciedla potrzebę, jaką jest zabezpieczenie odpowiedniej opieki nad osobami chorymi na COVID-19 oraz zapobieganie dalszemu rozprzestrzenianiu się wirusa.

Tegoroczna edycja była dużym wyzwaniem, po raz pierwszy jej przygotowanie i przeprowadzenie – od procesu aplikacji, przez ocenę, obrady Panelu Ekspertów, posiedzenie Kapituły, aż po spotkanie finałowe – przeniosło się do sieci.

30 listopada 2020 r. odbyło się spotkanie finałowe, podczas którego zostały ogłoszone wyniki konkursu, a laureaci zaprezentowali swoje innowacyjne rozwiązania.

W kategorii Innowacyjny Naukowiec (dla naukowców, którzy obronili pracę doktorską lub ukończyli przewód doktorski po 1 stycznia 2016 r. w jednostkach naukowych na terenie województwa mazowieckiego) wyłonionych zostało trzech laureatów oraz przyznane zostały cztery wyróżnienia.

Jedno z wyróżnień otrzymał dr Bartosz Hamankiewicz z Wydziału Chemii Uniwersytetu Warszawskiego – za pracę pt. „Właściwości elektrochemiczne modyfikowanego tlenku litowo-manganowego o strukturze spinelu jako nowego materiału katodowego w ogniwach litowo-jonowych”.

W kategorii Innowacyjna Firma (dla firm sektora MŚP, założonych i prowadzonych na terenie województwa mazowieckiego nie wcześniej niż od 1 stycznia 2014 r.) wyłonionych zostało trzech laureatów i przyznane zostały trzy wyróżnienia.

Konkurs od lat prowadzony jest przy współudziale Partnerów, którzy służą wsparciem, zarówno w kwestii rozpowszechniania informacji o konkursie, ale są także fundatorami nagród.

Serdecznie gratulujemy!

Źródło: www.innowacyjni.mazovia.pl